Prowadząca: Małgorzata Potyrało

• Poniedziałek 9:00 - 14:30
  • Wtorek 9:00 - 15:00
  • Środa 8:30 - 15:00
  • Czwartek zamknięte (dzień wewnętrzny)
  • Piątek 8:30 - 13:30

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkoła otrzymała w 2022 roku wsparcie finansowe w kwocie 15 000 zł w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

logo projektu NPRCZ

W ramach projektu, organizujemy szereg działań.

Kiermasz taniej książki

zdjęcie z kiermaszu przedstawiające dzieci przy stoisku z książkami zdjęcie tablicy ogłoszeniowej z plakatami promującymi czytelnictwo zdjęcie dwóch stert książek

W grudniu odbył się Kiermasz Taniej Książki. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie książki były nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach!

Nowe książki

Za współpracę z hurtownią biblioteka otrzymuje w formie rabatu ciekawe książki, które po zaksięgowaniu trafiają na biblioteczne regały a następnie do czytelnika.

Promowanie czytelnictwa

Stale promujemy czytelnictwo i rozwijamy kulturę czytelniczą wykorzystując plakaty zakupione z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. oraz media społecznościowe szkoły.

Ostatnie nowości zakupione z NPRCz 2.0. już dostępne. Wypożyczajcie, czytajcie i polecajcie innym. Mamy wiele znakomitych pozycji i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Konkurs fotograficzny Sleeveface

przegląd wybranych prac z konkursu

Konkurs fotograficzny "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę" zorganizowany przez bibliotekę został rozstrzygnięty! Jury oceniało kreatywność, wybór tła, kompozycję zdjęcia, dokładność dopasowania książki do postaci.

• I miejsce zajęła Dominika z klasy 1BL
  • II miejsce zajęła Wiktoria z klasy 1BL
  • III miejsce zajęła Weronika z klasy 1BL
  • Wyróżnienie zdobył Feliks z klasy 2BL

Nagrody - bony do Empiku o różnej wartości - zakupione zostały z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!