Dzień otwarty #1 | warsztaty dla ósmoklasistów | 13 kwietnia

· 4 min aby przeczytać

Nadchodzi wspaniały dzień!

Dzień pełen warsztatów dla ósmoklasistów!

Dzień pełen rozmów, zabawy i integracji!

Dzień, w którym nas odwiedzicie a my poznamy naszych przyszłych uczniów, koleżanki i kolegów!

🏫 13 kwietnia o godzinie 10:00 zapraszamy na Kazimierza Odnowiciela 2 do naszej szkoły - 31 Liceum w Krakowie - publicznej informatycznej szkoły średniej.

📓 Dla uczniów klas 8 organizujemy super warsztaty! Warsztaty są darmowe. Linki do zapisów i szczegóły poniżej!

✨ Otwórz się na nowych przyjaciół - Czyli co robić, żeby poznawać nowych ludzi w szkole

prowadzi dyrektor Łukasz Pająk | 10:00

👉 zapisz się

Zmiana szkoły wiąże się z olbrzymim stresem, głównie dlatego, że wchodzimy w nowe środowisko w którym nikogo nie znamy. Ale nasz dyrektor, Łukasz Pająk ma na to znakomity sposób. Dzięki prowadzonym przez niego warsztatom dowiecie się, jak łatwo poznać nowych przyjaciół a w bonusie już takich zdobędziecie! Bo na warsztatach współpracować będą z Wami uczniowie z klas starszych, wśród których będą Wasi przyszli znajomi. A przy okazji, znajdziecie przyjaciela w najważniejszej osobie w szkole czyli dyrektorze!

✨ Unreal Engine - czyli gry od środka

prowadzi Filip z 3BL | 10:00

👉 zapisz się

Ludzie często pytają mnie Michał jak działa silnik spalinowy a ja im mówię że nie wiem i jestem Filip i mogę im wytłumaczyć jak działa Unreal Engine.

✨ Blender i modelowanie 3D

prowadzi Staś z 2BL | 11:00

👉 zapisz się

Mieliście już może do czynienia z Blenderem? Nawet jeśli nie, a interesujecie się grafiką 3D, to warsztaty dla Was. Poprowadzi je Staszek, uczeń klasy 2B o profilu gamedev. Wspólnie z przyjaciółmi z klasy, zapozna Was z podstawowymi funkcjami Blendera oraz pokaże jak zastosować możliwości programu do tworzenia animacji używanych w grach i nie tylko. Będzie to też świetna okazja aby poznać nowych przyjaciół z tą samą pasją.

✨ Arduino Atelier - Mikrokontrolery od kuchni

prowadzą Kamil z 3BL i Jakub z 2AL | 11:00

👉 zapisz się

Myślałś kiedyś o zbudowaniu i zaprogramowaniu własnego urządzenia ale nie wiedziałś jak się do tego zabrać? Jeśli tak to świetnie trafił_ś! Na naszych warsztatach, ekipa z 31LO wprowadzi Cię w świat mikrokontrolerów. Weź udział w naszym MINI HACKATHONIE i zmierz się z zadaniem skonstruowania najlepszego projektu z przygotowanych części!

✨ Znajdź swoje miejsce w IT

prowadzą Piotrek (nasz absolwent, student Informatyki na AGH), Wiktor z 2AL i Norbert z 1AL | 12:00

👉 zapisz się

Czy lubisz rozwiązywać zagadki logiczne? Czy może odczuwasz pewną niepewność wobec pracy programisty? A może szukasz sposobu na rozpoczęcie swojej przygody z informatyką? Jeśli którekolwiek z tych pytań dotyczy Ciebie, to z pewnością zainteresują Cię nasze warsztaty! Podczas spotkania Piotrek, Wiktor i Norbert poprowadzą Was w świat IT. Zgłębicie historię informatyki, dowiecie się, czym dokładnie zajmuje się praca w tej dziedzinie oraz jak wyglądają różne ścieżki edukacji. Omówimy również techniki nauki programowania, charakterystykę konkursów i hackathonów oraz szczegóły zawodów związanych z IT. Do zobaczenia na warsztatach!

✨ Kreatywność - Czyli warsztaty rozwijania kreatywnego myślenia

prowadzi wicedyrektor Kamila Jakóbczak | 13:00

👉 zapisz się

Kreatywność to jedna z kluczowych kompetencji przyszłości. W naszej szkole kładziemy nacisk na rozwój Waszych najważniejszych umiejętności. Dlatego też, zorganizowaliśmy dla Was warsztat Rozwijania Twórczego Myślenia. Dowiecie się na nim czym jest kreatywność i jak tę cechę rozwijać w sobie i wzmacniać. Poznacie szereg ćwiczeń, które Wam w tym pomogą. Ponadto, będziecie mieli okazję poznać bliżej Panią Wicedyrektor, czyli bardzo ważną osobę w szkole, bo to ona czuwa nad Waszym ogólnym rozwojem i bezpieczeństwem oraz wspiera w pracy nauczycieli.

✨ Webdev - intro

prowadzi Datuś z 2AL | 13:00

👉 zapisz się

Na tych warsztatach nauczysz się podstaw tworzenia stron internetowych. Dowiesz się czym jest HTML CSS i JS. Zobaczysz jak sprawdzić zawartość stron internetowych przy użyciu DevTools. Nauczysz się tworzyć zawartość stron internetowych oraz je stylizować. Dowiesz się skąd dobierać grafiki do swojej strony, fonty i kolory. Zapraszam!

A ponadto!

🤩 dowiecie się od reprezentantów firm i instytucji partnerskich naszej szkoły jakie oferują warsztaty i możliwości rozwoju dla naszych uczniów

🥰 będziecie mogli poznać:

• wyjątkową atmosferę, jaka panuje w naszym liceum
  • swoich przyszłych kolegów i koleżanki,
  • pracownie, w których się uczymy,
  • program zajęć dodatkowych prowadzonych przez firmy partnerskie szkoły,
  • metody jakimi pracujemy,
  • nauczycieli, którzy będą Was uczyć
  • dyrektora i panią wicedyrektor

😊 zobaczycie jak można spędzać przerwy - przy planszówkach i w miłym towarzystwie korzystając ze strefy integracji i salonu gier retro

😌 dowiecie się co słychać w naszym samorządzie i co fajnego można w nim robić