Najczęściej zadawane pytania o 31 LO

· 4 min aby przeczytać

Masz pytania? My mamy odpowiedzi!

Jakie są profile?

31 Liceum oferuje naukę w klasie pierwszej na profilu:

• 1AL - programowanie (matematyka, informatyka, j. angielski)
  • 1BL - gamedev - czyli projektowanie gier (matematyka, informatyka, j. angielski)

Czy liceum jest płatne?

31 Liceum im. Romana ingardena w Krakowie to szkoła publiczna, czyli bezpłatna.

Czy zajęcia dodatkowe są płatne i kto je prowadzi?

Zajęcia dodatkowe jakie oferujemy dla naszych uczniów są bezpłatne. Prowadzą je specjaliści z danej dziedziny na co dzień pracujący w firmach partnerskich szkoły.

Jakie są warunki żeby się dostać?

Próg punktowy ustalany jest automatycznie na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty, wyników na świadectwie uczniów oraz wymienionych w rozporządzeniu kuratorium olimpiad i konkursów przedmiotowych, tych uczniów, którzy decydują się na naukę w naszej szkole danego roku. Każdego roku próg punktowy jest inny. W roku szkolnym 2023/2024 wynosił 166 punktów. Możemy spodziewać się podobnego wyniku w tym roku. Przedmiotami liczonymi w rekrutacji są: matematyka, informatyka, język angielski, język polski. Nasza szkoła nie prowadzi dodatkowych testów sprawdzających ani rozmów w trybie rekrutacyjnym. Punkty wyliczane są automatycznie.

Czy lekcje odbywają się na zmiany i o której zwykle się zaczynają?

Lekcje w Liceum 31 są jednozmianowe i odbywają się zwykle w godzinach 08:00 - 15:30.

Jakie są przedmioty rozszerzone?

Przedmiotami rozszerzonymi w klasie 1AL (programowanie) jak i 1BL (gamedev - czyli projektowanie gier) są:

• Matematyka
  • Informatyka
  • Język angielski Profile różnią się opieką merytoryczną firmy partnerskiej i zajęciami dodatkowymi rozwijającymi umiejętności związanymi z profilem.

Czy w szkole jest stołówka i przerwy obiadowe?

W szkole znajduje się stołówka obsługiwana przez firmę MniaMi która gotuje obiady na miejscu. Przerwa obiadowa trwa od 12:25 do 12:55.

Jakie są zajęcia dodatkowe i koła zainteresowań?

Zajęcia dodatkowe oferowane uczniom naszej szkoły to między innymi:

• Udział w Digital Dragons Academy - cykliczne wykłady na temat tworzenia gier
  • Programowanie
  • Tworzenie stron www
  • Silnik Unreal Engine
  • Silnik Godot
  • Silnik Unity
  • Tworzenie sieci komputerowych
  • Zarządzanie projektami informatycznymi
  • Warsztaty z Arduino - mikrokontrolery

Udział w ich jest bezpłatny i dostęp zależy od profilu i/lub ilości miejsc i etapu klasy.

Koła zainteresowań to, między innymi:

• Koło ekologiczne
  • Koło matematyczne
  • Koło teatralne
  • Koło Foto/Video
  • Koło wolontariatu
  • Siatkówka
  • Planszówki

Najważniejszą dewizą dyrektora jest: Sky is the limit - macie wpływ na to jakie koła zainteresowań lub warsztaty dodatkowe Was interesują. Mówcie o tym głośno, zgłaszajcie swoje potrzeby a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Jakie są wyniki matur?

Dotychczas mamy za sobą 2 matury, których wyniki można sprawdzić tutaj: https://www.otouczelnie.pl/artykul/208/Licea-publiczne-i-prywatne-w-Krakowie-wyszukiwarka/3155/XXXI-LO-im-Romana-Ingardena/wyniki-matur-2022#altermenu

Ważne, aby przy ich analizie wziąć pod uwagę historię szkoły i rekrutacji:

W 2019 roku rozpoczęli naukę uczniowie klas:

• pogimnazjalnych C i D (matura 2022)
  • po podstawowych A i B (matura 2023)
  • próg punktowy w tej rekrutacji wynosił 30 punktów
  • do szkoły mógł dostać się każdy chętny bo szkoła była dopiero otwarta i nikt jej nie znał

W 2020 roku naukę rozpoczęły klasy: A i B (matura odbędzie się w maju 2024 r.)

• próg punktowy w tej rekrutacji wynosił 65 punktów

W 2021 roku naukę rozpoczęły klasy: A i B (matura odbędzie się w 2025 r.)

• próg punktowy w tej rekrutacji wynosił 130 punktów

W 2022 roku naukę rozpoczęły klasy: A i B (matura odbędzie się w 2026 r.)

• próg punktowy wynosił 166 punktów

Jesteśmy dumni z każdego ucznia, który ukończył dotychczas naszą szkołę i uzyskał w niej duże wsparcie w rozwoju pomimo niższego progu wejściowego. Z roku na rok, pokazujemy, jak potrafimy uczyć i jak rozwija się nasza szkoła, dlatego zarówno progi punktowe jak i wyniki matur stale rosną.

Dlaczego foka jest maskotką szkoły?

Pluszowa foka została symbolem szkoły ponieważ reprezentuje prawdziwą fokę szarą którą w ramach projektu w szkole zaopiekowali się uczniowie, wpłacając środki na pomoc dla niej. Dlatego teraz jest symbolem opiekuńczości, przyjaźni, wspólnego działania, ale też wdzięku, uroku i piękna - czyli wszystkich cech, jakie posiadają nasi uczniowie.