O nas

Liceum informatyczne z profilami "programowanie" i "projektowanie gier".

Liceum zostało reaktywowane w 2019 roku w nowej odsłonie i z nowym pomysłem. Jesteśmy liceum informatycznym. Oferujemy dwa profile nauczania: programowanie oraz projektowanie gier komputerowych. Na obu profilach przedmiotami rozszerzonymi są: matematyka, informatyka oraz język angielski którego od pierwszej klasy uczymy w wymiarze pięciu godzin w tygodniu.

Co wyróżnia nasze liceum?

Liceum jest nietypowe pod względem profili, patronów i partnerów oraz wielkości.

Jest to jedno z pierwszych liceów informatycznych a pierwsze oferujące naukę w klasie o profilu projektowanie gier komputerowych w Krakowie.

Na obecną chwilę, w naszym liceum uczy się jedynie ok 200 uczniów na których składają się 2 klasy pierwsze, 2 klasy drugie i 4 klasy trzecie (2 pogimnazjalne, 2 po szkole podstawowej), co sprawia, że mamy możliwość indywidualnego podejścia i poznania uczniów bliżej. Każdego roku, rekrutacja otwarta będzie jedynie dla dwóch klas pierwszych. Dzięki temu możemy wszytkim Wam oferować szerokie możliwości rozwoju, słuchać Waszych pomysłów i poznawać Wasz potencjał. 

Każdy uczeń otrzymuje indywidualną pomoc merytoryczną jak i indywidualną pomoc pedagogiczną. 

Patronat nad naszą szkołą sprawuje Krakowski Park Technologiczny który oferuje naszym uczniom możliwość udziału w wielu wydarzeniach, warsztatach, hackatonach. Jednym z takich wydarzeń są cykliczne zajęcia Digital Dragons Academy na których eksperci ze świata tworzenia gier komputerowych dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Kolejnym patronem jest Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego na którym nasi uczniowie w cyklicznych warsztatach uczą się pracy w silnikach Unreal Engine.

Współpracujemy z firmami z branży IT, software development i gamedev i to pracownicy tych firm, praktycy, prowadzą warsztaty z rozszerzeń na każdym profilu. Dzięki temu nabywasz umiejętności twarde, poznajesz języki programowania, narzędzia i programy realnie używane w pracy. 

Uczysz się pracować projektowo od początku nauki w liceum, poznajesz role jakie można pełnić w projektach i dowiadujesz jaka jest najlepsza dla Ciebie. Otrzymujesz wsparcie merytoryczne w budowaniu swojego portfolio, uskuteczniasz networking. Ponadto, firmy które z nami współpracują, oferują uczniom wykazującym potencjał płatne staże w swoich firmach w starszych klasach.

Co poza tym?

Poza lekcjami, w naszej szkole macie możliwość brania udziału w wielu zajęciach dodatkowych rozwijających wasze zainteresowania.

  • warsztaty z grafiki 3d
  • warsztaty z projektowania gier
  • warsztaty z programowania
  • zajęcia z tworzenia gier - digital dragons academy
  • turnieje e-sport
  • warsztaty z przedsiębiorczości
  • warsztaty artystyczne
  • koła zainteresowań
  • zajęcia wyrównawcze
  • zajęcia dodatkowe przygotowujące do matury od pierwszej klasy

A atmosfera?

Nasze liceum to miejsce przyjazne, kameralne i bezpieczne w którym trzeba się przyłożyć do nauki, ale wiemy jak ważne jest rozwijanie waszych zainteresowań i umiejętności. Przyjaźni nauczyciele służą pomocą i wsparciem, merytorycznym i nie tylko. Wspaniała Pani Pedagog służy wsparciem psychologiczno-pedagogicznym i zawsze gotowa jest Was wysłuchać i Wam pomóc. Uczy Was również pomagać potrzebującym poprzez pracę w grupie wolontaryjnej. 

Samorząd Uczniowski działa charytatywnie na rzecz potrzebujących i na rzecz uczniów. Słucha Was i wciela w życie uczniowskie projekty. 

Ulubione powiedzenie pana Dyrektora to “sky is the limit”. To wy tworzycie szkołę, to Wasze pomysły mogą być u nas realizowane. Wy macie w sobie potencjał, my jestesmy po to, aby pomóc Wam go zrealizować.