Programowanie

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 otwarta zostanie do jednej klasy o tym profilu a limit miejsc wynosi 28 osób.

W trakcie nauki w tej klasie uczniowie pracują w projekcie #ZakodowaneLiceum który pozwala im nauczyć się pracować w zespołach, tworzyć projekt, programować początkowo w języku Python, a w trakcie nauki poznawać inne języki programowania.

w skrócie

• współpraca z wieloma firmami oraz programistami
  • cykliczne zajęcia prowadzone przez menedżerów i programistów
  • rozszerzona nauka informatyki, matematyki oraz języka angielskiego
  • praktyki/staże w firmach tworzących oprogramowanie
  • nauka programowania

Projektowanie gier

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 otwarta będzie do jednej klasy o tym profilu a limit miejsc w klasie wynosi 28 miejsc.

W trakcie nauki w tej kasie uczniowie pracują w projekcie #GameLO którego celem jest tworzyć gry komputerowe. Uczą się pracować w silnikach Unreal Engine oraz Unity, programowania w C#, tworzenia grafiki 2D i 3D (w tym programu Blender), pisania scenariuszy, tworzenia cutscenes i wiele innych.

w skrócie

• współpraca z wieloma firmami zajmującymi się tworzeniem gier komputerowych
  • praktyki/staże w firmach tworzących gry komputerowe i grafikę komputerową
  • rozszerzona nauka informatyki, matematyki oraz języka angielskiego