Untitled Kingdom

Firma tworząca oprogramowanie w branży zdrowia cyfrowego i IoT które wpływają pozytywnie na życie i zdrowie ludzi.

Firma wspiera naszą szkołę merytorycznie poprzez przygotowanie planu nauczania dla klasy o profilu programowanie oraz przez prowadzenie warsztatów między innymi z metodyki organizacji pracy programisty (scrum/kanban), edytorów kodu, frameworku do tworzenia aplikacji internetowych, edytora PyCharm i wiele innych. Ponadto firma Untitled kingdom doposażyła naszą pracownię komputerową w nowoczesne superkomputery które bez problemu pozwalają uczniom tworzyć między innymi grafikę 3D. Wideo z unboxingu zobaczyć można na licealnym facebooku (link).

Frozen Way

Frozen Way to studio deweloperskie i wydawca gier z Krakowa. Są znani ze współtworzenia House Flipper wraz z jego DLC, a także z stworzenia i wydania House Flipper VR na Steam. Koncentrują się na rynku PC oraz konsolach nowej generacji. Są 30 osobową grupą pogodnych ludzi z pasją do gier wideo. Gamedev to ich styl życia i filozofia, więc wierzą, że nie ma nic lepszego niż widzieć, że ich kreacje przynoszą społeczności mnóstwo radości.

Firma Frozen Way wspiera warsztaty z silnika Unreal Engine prowadzone w naszej szkole przez niezastąpionego Bartosza Kamińskiego.

Draw Distance

Studio game devowe znane między innymi jako autorzy gry "Vampire: The Masquerade - Coteries of New York".

Studio wspiera naszą szkołę merytorycznie poprzez przygotowanie programu nauczania dla klas o profilu projektowanie gier oraz przez prowadzenie warsztatów między innymi z programowania w języku C# oraz pracy Unity - silniku do tworzenia trójwymiarowych oraz dwuwymiarowych gier komputerowych lub innych materiałów interaktywnych, takich jak wizualizacje czy animacje.

Krakowski Park Technologiczny

Patron całego Liceum. Dzięki KPT możemy za darmo uczestniczyć we wszelkich wydarzeniach z branży gier video - przede wszystkim Digital Dragons Academy.

Na Digital Dragons Academy występują osoby tworzące gry zawodowo. Możemy się uczyć od przedstawicieli CD Projekt Red, Techlandu, i innych gigantów polskiej sceny game devowej. Chłoniemy wiedzę wynikającą z doświadczenia praktycznego i możemy sobie lepiej wyobrazić jak wygląda praca w branży.

UJ Wydz. Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Zakład Technologii Gier

Pracownicy zakładu zapraszają naszych uczniów na zajęcia na kampusie UJ. Pracowniczy Uniwersytetu sprawują opiekę metodyczną nad profilem gamedev.

Na zajęciach, między innymi, pracujemy w silniku Godot i tworzymy światy 2D i 3D. Maczamy też palce w API Godota (GDScript, C#, C++).

Solvbot i Trisar

Patroni klas o profilu programowanie. Solvbot to firma tworząca oprogramowanie wspierające kancelarie i sekretariaty. Trisar to konsultanci w szeroko pojętej branży nowoczesnych technologii.

Uczą nas pracy w projekcie i umiejętności managerskich. Prowadzą dla nas warsztaty uczące planować i wykonywać projekty w zespole. Pokazują nam nowoczesne metodologie i narzędzia, jak Scrum, Kanban, cele SMART, i wiele innych.

Na Niby Studio (Make Believe Graphics)

Studio graficzne specjalizujące się w wizualizacjach architektury i aranżacji wnętrz.

Uczą nas grafiki 3D i projektowania światów za pomocą Blendera. Pracownicy studia nadzorują nasze projekty, a my z biegiem tygodni i miesięcy coraz swobodniej poruszamy sie w narzędziach do grafiki 3D.

Cisco Kraków

Cisco opracowuje, produkuje i sprzedaje sprzęt sieciowy, oprogramowanie, sprzęt telekomunikacyjny oraz inne usługi i produkty zaawansowane technologicznie. Cisco specjalizuje się w konkretnych rynkach technologicznych, takich jak Internet rzeczy (IoT), bezpieczeństwo domen i zarządzanie energią.

Pracownicy firmy Cisco prowadzą w naszej szkole szereg warsztatów: ITIL (metodyka zarządzania procesami IT), zarządzanie, Arduino, oraz Python w języku polskim jak i angielskim.

Millenium Studio

Firma tworząca strony internetowe, zapewnia naszym uczniom udział w kursie tworzenia stron i naukę html5.

HTML5, CSS i JavaScript służą nam nie tylko do tworzenia stron, ale też gier przeglądarkowych. Takie frameworki jak Phaser 3 opierają się o technologie webowe i właśnie dzięki nim uczymy się tworzyć responsywne gry, które działają na praktycznie każdym urządzeniu.

i-ht

Firma tworząca rozwiązania z zakresu IT. Oferuje naszym uczniom kurs planowania sieci komputerowych.

Dzięki tej współpracy uczymy się różnicy między "IT" a "softwarem". Poza tym, jeśli kiedyś przyjdzie nam zakładać własne studio będziemy mieli lepszy start z własną infrastrukturą.

Kraków Miastem Startupów

Celem działania Fundacji Kraków Miastem Startupów jest wspieranie startupów poprzez budowanie relacji miedzy nimi a biznesem, administracją rządową i uczelniami wyższymi. Fundacja podejmuje także działania szkoleniowe i edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości.

Dzięki współpracy z Funcacją uczymy się pracować w projektach, rozwijać swoją przedsiębiorczość i poznawać tajniki prowadzenia firm. Uczniowie biorą również udział w ciekawych hackhatonach projektów społecznych i edukacyjnych.

Salon Reklamy

Firma zajmuje się kompleksową obsługą reklamową biznesu. Tworzy kreatywne projekty graficzne.

Poprzez wpsółpracę z firmą nasi uczniowie poznają podstawy projektowania graficznego 2D, teorie koloru, kompozycji i wiele innych ważnych aspektów grafiki. Pobudzają również swoją kreatywność podczas ciekawych warsztatów i projektów.

EAR

EAR to Eksperymentalna Agencja Reklamowa skupiająca pasjonatów zakręconych na punkcie marketingu.

Współpracując z naszym Liceum EAR prowadzi warsztaty i pomaga rozwijać się naszym uczniom w zakresie szeroko pojętego marketingu - jak content, social media, UX, grafika, wideo/animacje, copywriting.

Krakowski Świstak

Krakowki Świstak to konsultant strategii w biznesie.

Świstak prowadzi z naszą młodzieżą warsztaty rozwijające ich umiejętności zarządzania, planowania, prowadzenia projektów i firmy. Jeśli jest wśód naszych uczniów potencjał na tech startup to znajdzie go i rozwinie właśnie Świstak!