Nasza historia tworzy się od nowa

Do roku 2012 Liceum Ogólnokształcące im. Romana Ingardena mieściło się przy ulicy Zakątek 2 w Krakowie. Z kolei od 1 września 2013 r. liceum stało się częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13 przy ul. Kazimierza Odnowiciela 2 w III Dzielnicy Prądnik Czerwony.

W tej chwili naszą historię piszemy od nowa...

XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Romana Ingardena to placówka wznawiająca swoje działanie na bazie liceum ogólnokształcącego, które działało do roku 2014. Szkoła mieści się obecnie w przestronnym budynku i zajmuje dwa piętra.

Od września 2019 r. jesteśmy liceum informatycznym więc specjalizujemy się w nauczaniu informatyki, matematyki, programowania oraz projektowania gier. Ponadto zapewniamy naukę kluczowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Wszyscy nasi uczniowie uczą się też języka angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo.

W roku szkolnym 2019/2020 utworzyliśmy cztery oddziały, czyli dwie klasy pierwsze liceum 4-letniego i dwie 3-letniego. Obecnie rekrutujemy uczniów do dwóch klas pierwszych o profilu programowanie i j o profilu projektowanie gier. Staramy się więc, żeby nasza oferta była jak najbardziej nowatorska i pozwoliła naszym uczniom wykształcić umiejętności pożądane przy wejściu na przyszły rynek pracy.