W naszej szkole uwielbiamy realizować projekty! Uczymy się dzięki nim pracy w zespole, kreatywnego myślenia, zarządzania czasem i zasobami. Dlatego bierzemy udział w wielu projektach.

Szkolny Budżet Obywatelski

Szkolny Budżet Obywatelski 2021 22 3Szkolny Budżet Obywatelski to wspaniała inicjatywa, dzięki której nasi uczniwie budują poczucie wpływu na swoje otoczenie, poczucie sprawczości i partycypację obywatelską. W Szkolonym Budżecie Obywatelskim uczniowie sami zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

W edycji Szkolnego Budżetu Obywatelkiego 2021/2022 nasi uczniowie złożyli 10 projektów z których w drodze głosowania wyłonili 2 zwycięskie: "Bezstresowe Dzwonki" oraz "Ogródek Zalasem".

Bezstresowe Dzwonki" to projekt polegający na zakupie systemu głośników oraz centrali do zaprogramowania dzwonków w szkole, które są przyjemnym dźwiękiem zapowiadającym lekcję i przerwę. "Ogródek Zalasem" to projekt polegający na zakupie mebli ogrodowych oraz dekoracji ogrodowych do stowrzenia ogrodu wypoczynkowego na dziedzińcu szkoły.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Szkolny Budżecie Obywatelskim 2022/2023! Aby aktywnie wziąć udział, bądź czujny i śledź informacje w szkolnych social mediach oraz na dzienniku. Organizowany w szkole Hackathon projektów będzie świetną okazją do diagnozy potrzeb uczniów i tworzenia rozwiązań! Zapraszamy!

Poniżej dokumenty informacyjne oraz zestaw dokumentów niezbędnych do przygotowania i złożenia formularza.

Obowiązek informacyjny

Formularz zgłoszenia projektu

Lista poparcia

SU-w-ak

fb Szkola realizuje program SU w ak kopia

Bierzemy udział w projekcie samorządowym SU-w-ak! Czyli w programie wsparcia Samorządów Uczniowskich 'Samorząd Uczniowki w akcji'!

Program realizowany jest w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”. Program #SU-w-ak jest finansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Celem programu jest aktywizowanie samorządów uczniowskich, promocja samorządności uczniowskiej w szkołach, finansowe wsparcie działalności samorządów uczniowskich krakowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz podnoszenie umiejętności organizacyjnych organów samorządów uczniowskich.

W edycji 2021/2022 nasz Samorząd Uczniowski uzyskał dotację na projekt "Nuda na przerwach? To nie u nas!" dzięki któremu mogliśmy zakupić dużo ciekawych gier planszowych na przerwy i do rozegrania integracyjnego turnieju gier planszowych.

W I edycji konkursu dotacyjnego w roku szkolmym 2022/2023 otrzymaliśmy wsparcie do realizacji projektu "Dżungla" w ramach którego nauczymy się dbać o różnego rodzaju rośliny domowe i zintegrujemy międzyklasowo w ramach warsztatów ekologicznych koła ekologicznego.

Zapraszamy do wpółpracy z Samorządem Uczniowskim i zgłaszania Waszych potrzeb które dzięki programowi Su-w-ak będziemy mogli zrealizować.